734569-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – HR-konsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHR-konsult
BeskrivningSkolinspektionen har behov av att kunna avropa en HR-konsult som är yrkeskunnande och har flerårig aktuell erfarenhet av att ha arbetat som HR-partner. Tjänsten är placerad på avdelningen för verksamhetsstöd och juridik vid HR- enheten. HR-enheten arbetar med samtliga HR-relaterade områden och med en kombination av behovsstyrt stöd till chefer och långsiktiga övergripande frågor.
Intern identifierare2023:6956
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del