734625-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätningstjänster – Funktionsmätning av vägmarkering - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFunktionsmätning av vägmarkering - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
BeskrivningUpphandlingen avser upprättandet av ett dynamiskt inköpssystem (DIS) för funktionsmätning av vägmarkeringar. De leverantörer som godkänns som deltagare i det dynamiska inköpssystemet kommer att bjudas in att lämna anbud på alla köp under det dynamiska inköpssystemets giltighetstid.
Intern identifierareKOM-415722
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44811000 Vägmarkeringsfärg, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71355000 Mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFunktionsmätning av vägmarkering - Dynamiskt inköpssystem (DIS)