734671-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – DMR radio-terminaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDMR radio-terminaler
BeskrivningMyndigheten för samhällsskydd och beredskap, MSB, har för avsikt att upphandla ramavtal för DMR radio-terminaler enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Vi emotser ert anbud med intresse.
Intern identifierare24/183
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del