734689-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg – Ramavtal tak inklusive snöskottning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tak inklusive snöskottning
BeskrivningRamavtal avseende insatser på tak. Underhållsinsatser och större projekt. Underhållsplanering samt beredskap för snöskottning och utförande av snöskottning ingår.
Intern identifierareTND/2023:868
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelVentilationsarbeten