734696-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial allmänt
Referensnummer: VF2020-00039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2020-00039 Sjukvårdsmaterial allmänt
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar de produktgrupper som framgår i artikelspecifikationen.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:20 000 000 kr, dock kan inga volymer garanteras
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2022-03-01. Avtalsstarten kan förskjutas till följd av överprövning eller andra oförutsedda händelser.
Avtalets beräknade slutdatum: 2024-02-29
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen