734731-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter Mättekniker
Referensnummer: 0176/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling avseende mättekniker för mätningsarbeten inom respektive deltagande förvaltnings eller bolags verksamhetsområde.
Uppdragen kan avse enbart fältmätningar eller fältmätning i kombination med
bearbetning av fältdata.
Uppdragen består av att mätningstekniskt dokumentera ledningsinformation till kartdatabas för deltagande förvaltnings eller bolags verksamhet inom Göteborgs Stad.
AUB.12 Uppdragsform
Konsultuppdrag kan ske som enskilt eller delat uppdrag. Övriga uppdragsformer såsom t.ex generalkonsultuppdrag, sidokonsultuppdrag och underkonsultuppdrag kan förekomma och anges i sådana fall i samband med beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315300 Byggmätning, 71353000 Markmätningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen