See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hantverkstjänster - Fackområde Bygg
Beskrivning: Ramavtal Hantverkstjänster - Fackområde Bygg
Intern identifierare: KS2025/281-9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211200 Byggnation av servicehus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211310 Byggnation av badrum, 45211320 Byggnation av veranda, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner, 45211360 Byggnation i samband med stadsplanering, 45211370 Bygg- och anläggningsarbeten för bastur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000