2. Förfarande
Förfarande
Titel: Korpen 1, Lillskogens Förskola- Om- och Nybyggnad
Beskrivning: Objektet avser nybyggnad av en Förskola samt även rivning av befintlig matsalsbyggnad. Total bruttoarea nybyggnad ca 2 623 m2 Förfrågan innefattar även en option. Optionen avser solcellsanläggning enligt handling 11.8 Beskrivning EL. Objektet är beläget i Boden.
Intern identifierare: SBN 2024-166
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 39314000 Utrustning för industrikök, 42416100 Hissar, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45000000 Anläggningsarbete, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45420000 Snickerimonteringar, 45421151 Montering av kompletta kök, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Korpen 1, Lillskogens Förskola- Om- och Nybyggnad