734836-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arbete på byggnadsställning – Montering, nedmontering och hyra av byggnadsställningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMontering, nedmontering och hyra av byggnadsställningar
BeskrivningUpphandlingen omfattar Luleå kommuns och Lulebos behov av montering, nedmontering och hyra av byggnadsställningar.
Intern identifierareKLF 2023/1255
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262100 Arbete på byggnadsställning
Ytterligare klassificering (cpv): 44212310 Byggnadsställning, 45262110 Nedmontering av byggnadsställning, 45262120 Uppförande av byggnadsställning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMontering, nedmontering och hyra av byggnadsställningar