734878-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Långtidsregistrering av EKG
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLångtidsregistrering av EKG
BeskrivningDenna upphandling avser medicinteknisk utrustning för diagnostisk långtidsregistrering av EKG, inklusive insamlingsenheter och eventuella tillbehör, konfigurering, installation av enheter och analysprogramvara samt tolkning till Region Halland
Intern identifierareRS230809
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33121500 EKG, 33123200 EKG-apparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEvent recorder inklusive tolkning
BeskrivningEvent recorder inklusive tolkning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEvent recorder
BeskrivningAvser Event recorder
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelHolter
BeskrivningAvser Holter
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelHolter inklusive tolkning
BeskrivningAvser Holter inklusive tolkning
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelIntermittent handhållet EKG
BeskrivningAvser Intermittent handhållet EKG