734894-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Färska ekologiska ägg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärska ekologiska ägg
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal av färska ekologiska ägg. Upphandlingen avser leveranser till köken inom Region Kronoberg. Beräknad årlig kvantitet är 13,4 ton.
Intern identifierare24RS993
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 03142500 Ägg, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnbudsinbjudan (1) (1)