2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänst för att tillgängliggöra dokument för publicering på webb
Beskrivning: Luleå kommun vill göra information tillgänglig för så många av våra medborgare som möjligt, till exempel för personer med synnedsättning, motorisk nedsatthet eller funktionsvariationer. För att lyckas i vår ambition vill vi på ett enkelt och snabbt sätt kunna beställa externt stöd i arbetet med att tillgängliggöra dokument. Nu genomför Luleå kommuns inköp på uppdrag av kommunstyrelseförvaltningen, Lulebo, Lumire och Luleå Lokaltrafik en ramavtalsupphandling avseende tjänster för tillgängliggörande av dokument på webben.
Intern identifierare: KLF 2025/1459
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tjänst för att tillgängliggöra dokument för publicering på webb