2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsförsäkring LUMIRE
Beskrivning: Upphandlingen har avslutats och avtal har tecknats med leverantör Trygg-Hansa Försäkring, filial.
Intern identifierare: KLF 2023/1133
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
Ytterligare klassificering (cpv): 66513000 Rättshjälps- och allriskförsäkringar, 66513100 Rättsskyddsförsäkringar, 66514100 Försäkringar med anknytning till transport, 66514200 Fraktförsäkringar, 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon, 66516500 Försäkringstjänster avseende yrkesmässigt ansvar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar fordonsförsäkring för Luleå Miljöresurs AB:s hela fordonsflotta.
Intern identifierare: Fordonsförsäkring LUMIRE