2. Förfarande
Förfarande
Titel: BESS (Battery Energy Storage Solutions)
Beskrivning: Nässjö Affärsverk AB avser nu att upphandla samt investera i ett BESS (Battery Energy Storage Solutions) som ska placeras och installeras i Nässjö kommun.
Intern identifierare: 3.3.2 2023-367
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31158100 Batteriladdningsdon, 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 45315300 Anläggningar för elförsörjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav