2. Förfarande
Förfarande
Titel: Luftfilter
Beskrivning: Denna upphandling omfattar luftfilter inklusive tillbehör och är en gemensam upphandling för Region Västernorrland och Region Jämtland Härjedalen. Avtal kommer att tecknas separat för Region Västernorrland och Region Jämtland Härjedalen med antagen leverantör. Med luftfilter avses glasfiber-, syntet- och mikrofilter inklusive tillbehör. Specifikation av sortiment framgår av Kravspecifikation och bilagan Prisformulär.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42514310 Luftfilter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101086:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning