2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av källsorterat material
Beskrivning: Entreprenaden omfattar ett funktionsåtagande avseende insamling av källsorterat material från beställarens samtliga hämtställen belägna i Stockholms stad. Vidare omfattar entreprenaden insamling av sekretesspapper, lösmängder och farligt avfall efter beställning samt försäljning och montering av kärl, diverse monteringsarbeten samt uthyrning av container efter beställning.
Intern identifierare: SB 2023/808
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Entreprenaden omfattar ett funktionsåtagande avseende insamling av källsorterat material från beställarens samtliga hämtställen belägna i Stockholms stad. Vidare omfattar entreprenaden insamling av sekretesspapper, lösmängder, farligt avfall efter beställning samt försäljning och montering av kärl, diverse monteringsarbeten samt uthyrning av container efter beställning.
Intern identifierare: Insamling av källsorterat material