See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av hund, katt, hobby- och sällskapsdjur
Beskrivning: Upphandling avser omhändertagande av hund, katt, hobby- och sällskapsdjur.
Intern identifierare: 282-20007-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Omhändertagande av hund, katt samt hobby- och sällskapsdjur
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av tillfälliga hem för omhändertagna djur av djurslag: hund, katt, hobby- och sällskapsdjur (kanin, gnagare, tamiller, hobby- och sällskapsfågel, prydnadsfjäderfä, tamduva, minigris, ormar, ödlor, sköldpaddor, krokodildjur, groddjur, leddjur och akvariefisk.)
Intern identifierare: 1742260-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Katt
Intern identifierare: 1742262-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hund
Intern identifierare: 1742261-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hobby- och sällskapsdjur
Intern identifierare: 1742266-3