735088-2023 - ResultatSverige-Danderyd: Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brandtätning
Referensnummer: TN 2023/0077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds kommun inbjuder genom denna förfrågan intresserade att komma in med anbud avseende ramavtal för succesivt avrop av tjänster omfattande brand- och rökgastätning i brandcellsgränser. Projekt, service och underhåll med tillhörande material/produkter som beställarna har behov av.
AFA.12 Beställare
Danderyds kommun, Tekniska kontoretMagnus FridellBox 74182 11 Danderyd
Upphandlande och avropande myndighet:
Danderyds kommun, 212000-0126
Djursholms AB, 556002-2831
AFA.2 Orientering om objektet
Anges vid avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen