735122-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Soptunnor och papperskorgar – Matavfallspåsar till Lumire, Boden, Kalix, Älvsbyn, Överkalix, Övertorneå och Pajala
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMatavfallspåsar till Lumire, Boden, Kalix, Älvsbyn, Överkalix, Övertorneå och Pajala
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal gällande matavfallspåsar till Luleå Miljöresurs AB (Lumire), Boden, Kalix, Överkalix, Övertorneå och Pajala.
Intern identifierareKLF 2024/1278
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal gällande matavfallspåsar till Luleå Miljöresurs AB (Lumire), Bodens kommun, Kalix kommun, Älvsbyn kommun, Överkalix kommun, Övertorneå kommun och Pajala kommun.
Intern identifierareMatavfallspåsar till Lumire, Boden, Kalix, Älvsbyn, Överkalix, Övertorneå och Pajala