See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultmäklare
Beskrivning: Härmed inbjuds leverantörer till att lämna anbud gällande Konsultmäklare, enligt instruktioner och bifogade handlingar. Samverkan i upphandlingen sker med, Håbo kommun, Enköpings kommun, Sigtuna Hem och Sigtuna Vatten och Avlopp (SIVAB) Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden med flera kompetensområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1, Konsultmäklare, organisation mfl.
Beskrivning: Anbudsområde 1 Område 1 – Organisation, verksamhetsutveckling och strategi Område 2 - Process‐ och organisationsutveckling Område 3 - Ekonomistyrning Område 4 - HR/Kompetensförsörjning Område 5 - Analys Område 6 - Chefs‐ och ledarskapsstöd Område 7 - Evenemang Område 8 - IT, digitalisering och innovation (Omfattar samtliga organisationer förutom Håbo kommun)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105972:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2, Konsultmäklare, handledning socialtjänst
Beskrivning: Anbudsområde 2 Område 9 - Handledare inom socialtjänst, socialpsykiatri, LSS och äldreomsorg. (Omfattar endast Sigtuna kommun) Område 10 - Handläggning/utredning inom socialtjänst, familjerätt, socialpsykiatri, LSS och äldreomsorg. (Omfattar endast Sigtuna kommun)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105972:Lot:2