735236-2023 - ResultatSverige-Umeå: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av ÅVS
Referensnummer: 23224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städning, halkbekämpning samt handskottning av ÅVS i kommunerna Lycksele, Dorotea, Åsele, Sorsele och Malå. Ärende och avvikelsehantering, bortforslande av dumpat material etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90900000 Städning och renhållning, 90620000 Snöröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ca 6 mkr.