735237-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förvaltning av affärsfastigheter – Värmestyrning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVärmestyrning
BeskrivningAI-baserade energieffektivitetslösning för avancerad värmestyrning i fastigheter.
Intern identifierare24/91
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter
Ytterligare klassificering (cpv): 09323000 Fjärrvärme, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall upphandling