735274-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Ramavtal Konsulttjänster inom fiske- och vattenvård 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Konsulttjänster inom fiske- och vattenvård 2026
BeskrivningLänsstyrelsen Jämtlands län inbjuder er att härmed leverantörer att lämna anbud för tecknande av ramavtal avseende konsulttjänster inom utredning, projektering, tillståndsärenden, undersökningar och beräkningar för vattenvård i Jämtlands län.
Intern identifierare584-2792-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000