735304-2026 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Spolbilstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spolbilstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser successiva avrop gällande rörinspektions-, sug- och spolbilstjänster. Med sugbilstjänster avses även grävsug och torrsug. Arbeten som kan bli aktuella är rör- och brunnsinspektion, spolning, rotskärning, sugning av avloppsledningar (självfall), reningsverk/pumpstationer, grävsugning, pumpning, grundvattensänkning och dylikt inom hela NSVA:s geografiska verksamhetsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90480000 Skötsel av avloppsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001