2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolenkäten
Beskrivning: Skolinspektionen ska genomföra en upphandling över tröskelvärdet enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling för att genomföra nationella skolenkäten samt vid behov, ytterligare kvantitativa undersöknings- och analystjänster kopplade till den, med diarienummer 2025-7134.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118352:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212463 Programvaruutvecklingstjänster för statistik, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79330000 Statistiktjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ytterligare undersöknings- och analystjänster rörande Skolenkäten