735308-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Köksutrustning – Storköksutrustning varor och service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStorköksutrustning varor och service
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp och service av storköksutrustning. Anbudsgivaren ska tillhandahålla ett heltäckande sortiment av storköksutrustning för UMs olika verksamheter samt inköp av maskiner och utrustning vid utbyte och komplettering av befintliga maskiner. Leverans ska kunna ske inklusive installation eller exklusive installation. Samtliga i ett storkök förekommande maskiner och utrustning ska omfattas där de mest frekventa produkter och reservdelar är angivna i bilaga Pris. Anbudsgivaren ska även tillhandahålla service och reparationer efter utgången garantitid av samtliga i ett storkök förekommande maskiner och utrustning.
Intern identifierare408/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42959000 Diskmaskiner för storkök, 50000000 Reparation och underhåll, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStorköksutrustning varor och service