735316-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Cybersäkerhetstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCybersäkerhetstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett brett spektrum av cybersäkerhetstjänster, vilket bland annat innebär att agera proaktivt, det vill säga att arbeta förebyggande med att skydda Inera och de tjänster som Inera ansvarar för mot cybersäkerhetsincidenter, samt att agera reaktivt, det vill säga med avhjälpande vid en eventuell cybersäkerhetsincident.
Intern identifierare2025060029
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000