73541-2019 - PlaneringSverige-Oxelösund: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärssystem
Referensnummer: Ink.2018.22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser nyinstallation av tjänsten affärssystem för Kustbostäder Oxelösund AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen