2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggadministration
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster rörande byggadministration. Ramavtalet innefattar följande discipliner: Projekteringsledare, Projektledare, Byggledare, Samverkansledare, Tidplanerare, Projektcontroller, Installationsledare, Kalkylator, Kontrollansvarig enligt PBL, Fuktsakkunnig, Miljösamordnare.
Intern identifierare: UPPH2023-00408
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AMA AF Konsult 10
Beskrivning: Se AF
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär