735692-2023 - ResultatSverige-Ängelholm: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskola inre Hansens Backe
Referensnummer: KS2023/381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser nybyggnad av förskola i anslutning till Claras väg i Markaryds tätort.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen