2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vård vid och drift av S:t Görans Sjukhus
Beskrivning: Detta är ett meddelande om upphandling avseende Vård vid och drift av S:t Görans sjukhus. Upphandling genomförs som ett tvåstegsförfarande. Upphandlande myndighet är Hälso- och sjukvårdsnämnden vid Region Stockholm. Uppdraget som upphandlingen omfattar avser huvudsakligen att bedriva vården vid S:t Görans sjukhus. Uppdraget kommer även omfatta utbildning och forskning i anslutning till de vårdtjänster som omfattas av Uppdraget. Uppdraget kommer vidare även att omfatta vissa drift/kringtjänster.
Föregående meddelande: 620124-2023
Intern identifierare: HSN 2023-0918
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000