73592-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bank- och investeringstjänster – Finansiella tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFinansiella tjänster
BeskrivningUpphandlingen avser Finansiella tjänster för Region Gotland med tillhörande helägda bolag, förvaltade stiftelser och samordningsförbund. Upphandlingen är uppdelad i nedanstående delar. Del 1 – Koncernkonto, betalningsförmedling, internetbank, löneförmedling, korttjänster e-faktura till privatkund samt BankID Del 2 – Kortinlösen och betalväxel Del 3 – Förbetalda kort Del 4 – Utbetalningstjänst Del 5 – Inköpskort Varje del utvärderas och tilldelas var för sig.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKoncernkonto, betalningsförmedling, internetbank, löneförmedling, korttjänster, e-faktura till privatkund samt BankID
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster, 66111000 Centralbankstjänster, 66112000 Inlåningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKortinlösen och betalväxel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFörbetalda kort
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelUtbetalningstjänst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelInköpskort
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:5