736058-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jour-/akutplatser barn för barn och ungdomar
Referensnummer: 23/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Jour-/akutplatser i abonnemangsform för barn och ungdomar 0–20 år som placeras med stöd av socialtjänstlagen (SoL) eller lag med särskilda bestämmelser om vård av barn och unga (LVU).
Avtalsområden:
Jour-/akutplatser för barn och ungdomar – Delområde – Barn 0–12 år.
Jour-/akutplatser för barn och ungdomar – Delområde – Ungdomar 13–20 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen