736070-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för loggning av mätdata för temperaturkontroll
Referensnummer: K 2023-5772
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
upphandlingen avseende ett webbaserat system för inloggning av mätdata för temperaturkontroll (Loggsystem) som en helhetslösning enligt beskrivning i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Karolinska efterfrågar ett komplett loggsystem inklusive tillbehör och support & underhållsavtal under avtalstid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 48100000 Programvara för särskild industri, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 48700000 Verktygsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avseende ett webbaserat system för inloggning av mätdata för temperaturkontroll (Loggsystem) som en helhetslösning enligt beskrivning i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.