2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare till Nyköpings kommun
Beskrivning: Nyköpings kommun upphandlar en hjullastare till tekniska divisionen i Nyköpings kommun. Arbetsmomenten och behoven varierar och hjullastaren skall vara mångsidig gällande hantering av krossmaterial/ materialhantering, återvinning/ avfallshantering, gräva, förflytta och lasta. Samt för sopning och plogning av vägar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102466:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144710 Hjullastare, 34144000 Motorfordon för särskilda syften