Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsumentvägledning
Referensnummer: KUNG 2022/267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312300 Vägledning och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fem stadsdelsnämnder: Farsta, Kungsholmen, Norrmalm, Södermalm och Östermalm. Antalet kontakttillfällen var under perioden september 2021- augusti 2022 omräknat till helår sammanlagt 1 985 för de fem stadsdelsnämnderna tillsammans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen