736218-2024 - Resultat
Sverige – Analystjänster – Laboratorie- och analystjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorie- och analystjänster
Beskrivning: Analystjänster för dricksvatten, avloppsvatten, badvatten, råvatten, sjövatten, livsmedel, slam, mark, luft och annat enligt gällande lagstiftning och föreskrifter från Socialstyrelsen, Livsmedelsverket, Havs‐ och vattenmyndigheten och Naturvårdsverket.
Intern identifierare: UPP-2024-00045
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster, 90510000 Avfallshantering, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: Upphandlingen avser analys - och laboratorietjänster till Haninge och Nynäshamns kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Laboratorietjänster/Analystjänster Anbudsområde 1
Beskrivning: Haninge kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Laboratorietjänster/Analystjänster Anbudsområde 2
Beskrivning: Nynäshamns kommun