See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdigpackade fruktlådor - personalvård 2025-2029
Beskrivning: Region Värmland (regionen) avser att upphandla Färdigpackade fruktlådor/fruktkorg till personal inom regionens verksamheter. Med fruktlåda/fruktkorg menar regionen att leverantören ska tillhandahålla frukt paketerad och transporterad på ett effektivt och miljövänligt sätt så allt är rent och fräscht för personalen att avnjuta. Leverantören kan lägga anbud på de kommuner som man vill leverera till. Man kan lämna anbud på alla eller bara på enstaka.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Forshaga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 03222111 Bananer, 03222220 Apelsiner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grums
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Arvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kristinehamn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Filipstad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hagfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Eda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Årjäng
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Torsby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Hammarö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Karlstad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Kil
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Säffle
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Storfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Munkfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Sunne
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116513:Lot:16