736577-2023 - ResultatSverige-Eslöv: Mobiltelefoner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner, surfplattor, tillbehör och tjänster
Referensnummer: KS.2023.0081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Eslövs kommun inbjuder intresserade Leverantörer till anbudsgivning avseende mobiltelefoner, surfplattor, tillbehör och tjänster.
Upphandlingen avser leverans av mobiltelefoner, surfplattor, hörlurar, laddare, skärmskydd, fodral och andra tillbehör samt tillhörande tjänster. Kunden avser att avropa såväl fabriksnya som återbrukade/rekonditionerade mobiltelefoner och surfplattor.
Kundens uppskattade inköpsbehov uppgår till 3 000 000 SEK/år. Kunden lämnar ingen garanti för uppskattade volymer. Omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden inom ramen för den maximala volymen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32342100 Hörlurar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser leverans av mobiltelefoner, surfplattor, hörlurar, laddare, skärmskydd, fodral och andra tillbehör samt tillhörande tjänster.
Kunden avser att avropa såväl fabriksnya som återbrukade/rekonditionerade mobiltelefoner och surfplattor.
Inbjudan
I upphandlingen ingår följande optioner:
-Specialsortiment produkter Uppskattat inköpsbehovKundens uppskattade inköpsbehov uppgår till 3 000 000 SEK/år. Kunden lämnar ingen garanti för uppskattade volymer. Omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden inom ramen för den maximala volymen.
Maximal volym Maximal volym för ramavtalet är 15 000 000 SEK under hela ramavtalets livslängd. När köp enligt ramavtalet uppgått till det maximala värdet så kommer ramavtalet automatiskt upphöra att gälla. Ramavtalets upphörande påverkar inte giltigheten av avtal som ingåtts dessförinnan.
Observera att varken Uppskattat inköpsbehov eller Maximal volym innebär någon utfästelse eller garanti för att en viss volym eller kvantitet kommer att avropas.