2. Förfarande
Förfarande
Titel: Umeå lokaltrafik ULTRA
Beskrivning: Länstrafiken i Västerbotten AB inbjuder härmed till att lämna ansökan om att delta i upphandling av tidtabellslagd linjetrafik rörande Umeå lokaltrafik - ULTRA med trafikstart 2026-06-15.
Intern identifierare: LT24-801
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000