736671-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara för redovisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: VS 2023/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48443000 Programvara för redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekonomisystem. Första AP-fonden genomför en ny upphandling av ekonomisystem efter att den föregående avbrutits.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48443000 Programvara för redovisning, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ekonomisystem för Första AP-fonden.