2. Förfarande
Förfarande
Titel: Geodetiska instrument
Beskrivning: Ramavtal för successiva avrop av geodetiska mätinstrument, reservdelar till befintliga instrument, samt tillhörande service och reparation av instrument köpta enligt denna upphandling.
Intern identifierare: BN 2025-1121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38410000 Mätinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av geodetiska mätinstrument, reservdelar till befintliga instrument samt tillhörande service och reparation av instrument köpta enligt denna upphandling.
Intern identifierare: Geodetiska instrument