See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal lastväxlarcontainrar
Beskrivning: Upphandlingen syftar att tillgodose behovet av ett ramavtal avseende lastväxlarcontainrar inklusive reservdelar för Nyköpings kommun, för successiva avrop under avtalstiden
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91684:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44613800 Avfallscontainrar, 44613300 Standardcontainrar, 44613000 Stora containrar