73692-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skrivbyråtjänster – Ramavtal skribent- och språkgranskningstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal skribent- och språkgranskningstjänst
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för språkkonsulter som kan förse MSB med: Skribent- och språkgranskningstjänster i fyra olika nivåer, samt översättning till lättläst svenska. Utbildning och utveckling samt övriga tjänster enligt underlag. Samtliga tjänster gäller endast svenska.
Intern identifierare23/157
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92312211 Skrivbyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79821100 Korrekturläsning, 80500000 Utbildningstjänster, 92312210 Författartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000