2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dagligvaruinköp 2026
Beskrivning: Sjöbo kommun inbjuder intresserade anbudsgivare till anbudsgivning avseende Dagligvaruinköp. Avtal kommer att tecknas med en leverantör. Upphandlingen avser inköp och distribution av dagligvaror till äldre personer och personer med funktionsnedsättningar inom Sjöbo kommuns hemtjänstområde Sjöbo 1, 2, 3, 4 och Blentarp.
Intern identifierare: 25/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312200 Hemkörning av varor
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000