736991-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – 330265 2203 OMB Luftvärnsgatan 2-36
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel330265 2203 OMB Luftvärnsgatan 2-36
BeskrivningProjektet omfattar genom en totalentreprenad en renovering av 132 lägenheter tillhörande Luftvärnsgatan 2-36. Projektet är uppdelat i två etapper. Etapp 1: Luftvärnsgatan 2-18 Etapp 2: Luftvärnsgatan 20-36 Projektet omfattar befintliga lägenheter, installationer, fönster, dränering och utvändig VA, allmänna utrymmen och utemiljöer. Tak och fasad behålls i mer eller mindre befintligt skick.
Intern identifierare24/125
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000