2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av utvärderingskonsult
Beskrivning: Jordbruksverket behöver resursförstärkning för att uppfylla förordningsstyrda krav på utvärdering av landsbygdsprogrammet (LBP), samt den strategiska planen (SP) för den gemensamma jordbrukspolitiken (CAP). Uppdraget avser arbete med utvärderingar av EU:s jordbrukspolitik, kopplat till stöd och ersättningar som ska främja naturresursförvaltning.
Intern identifierare: 3.1.11-16647/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000