737033-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Öckerö Nya Centrum Del 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖckerö Nya Centrum Del 1
BeskrivningÖckerö centrum ligger vid hamnplanen på Öckerös östra sida. Området är splittrat, svårorienterat och otydligt avgränsat. Ambitionen är att utveckla och stärka befintligt centrum. Exploateringen på berget är en del av utvecklingen för att stärka befintligt centrum. Entreprenaden omfattar bergsprängning utförande av gata, mark- och ledningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Intern identifierareMSBN 2023/16
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000