737083-2024 - Resultat
Sverige – Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling – Synhjälpmedel Glasögonglas och bågar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synhjälpmedel Glasögonglas och bågar
Beskrivning: Synhjälpmedel Glasögonglas och bågar för syncentralsverksamhet
Intern identifierare: UPPH2023-00353
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ny mall
Optioner:
Beskrivning av alternativen: se upphandlingsdokumentet