73710-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Mindre markarbeten, drift och underhåll inkl jour
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMindre markarbeten, drift och underhåll inkl jour
BeskrivningUpphandlingen avser mindre markarbeten som avser drift och underhåll, inkl. beredskap. Nedanstående arbeten kan bli föremål för avrop/beställning inom ramavtalet: Akut åtgärdAvhjälpande underhållSkötselTillsyn
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120173:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233141 Väghållning